14 Mayıs 2010 Cuma

Rüya Dedigin Görülür.
Görülür rüya dedigin. Insanin kendi ile anlasmak -konusmak- icin kendi icine dogru yürüdügü düstür. Gerci planlanmadigi icin düs denmez. Lakin fiili anlamiyla düstügün asikardir. -yalniz asagi düsülmez-.Rüya kendine olan hissiz düsmanligindir. Rüya görmemek ise ne büyük bir iki yüzlülük. Yasanmamisliklarin hic olmadigi bir bilincalti oldugunu iddia etmek büyük küstahlik.


Görülür rüya dedigin. Yasanmaz.


Yasadigini hissettigin rüya; iste bu düs. Düs, kuranin sahibi oldugu essiz yapi. Bu aklin odalarinda cizilmis her bir karenin birbiri ardina dizildigini hissetmek gibi. Kücüklük sanrilarindan uzak, hayal kurmanin -gerceklesmesini beklemesen de- verdigi gecici -kalici- yüz gülümsemesi. Korkuturken rüya cok sefer, gülümsetir düs. Düs, kuranin sahibi oldugu essiz yapi.

Hayatini adayabilecegin bir insana verilebilecek en güzel sifat oysa bu. Düs, kuranin sahibi oldugu essiz yapi. Kurgulamanin zorlugunda, gercekten uzak. Gerceklerin önsezisi zordur. Gercek yasanir geri dönülmezcesine ve çok sefer birkac saniye sonrasini secemezsin. Düs, kuranin sahibi oldugu essiz yapi. Düs kurarken olacagi degil, olmasi gerekeni koyarsin aklin sirasina. Istediklerini sana vermese dahi hissedersin yine de sanki mümkünmüs gibi.


Sen, yollarinin üstünde kelebekler ucan insan... 

yenilme..

Rüya olma..


.....düs."İnsanın hayatı, yenileceğinden hiç şüphe etmeksizin, varolmaya çalışmak için harcanmış bir çabadır"
A. Schopenhauer

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Dökülünüz dilediginizce.